8 липня в приміщенні Безлюдівської селищної ради відбулася зустріч з питань отримання компенсації від держави по частковому безробіттю. З підприємцями Безлюдівки та сусідніх селищ зустрічалися заступник голови райдержадміністрації Наталія Мєуш та директор Харківської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Ірина Шатило.
«Ми розуміємо, що, враховуючи великі недоотримання в районний бюджет, є питання із занятістю. Тому ми тут, щоб допомогти. Взагалі, навіть не потрібно нікуди їхати, щоб отримати усю інформацію та допомогу – можна зробити все через інтернет. Але, у сьогоднішній складний час ми повинні бути ближче – відповісти на усі питання, краще роз’яснити та особисто донести інформацію», – зазначила Наталія Мєуш.
З початку карантину безробітних на Харківщині збільшилось майже вдвічі. А кількість вакансій та звернень роботодавців зменшилась приблизно на 20%. Уряд виділив допомогу по частковому безробіттю для різних видів ФОП. Для тих, у кого немає найманих працівників, компенсується 2/3 втраченого заробітка, но не більше мінімальної зарплатні починаючи із 10 квітня по дату завершення карантину. Ця сума не оподатковується і не передбачає звітності. Для тих, у кого є наймані працівники, існує форма договору, яка регулює сплати працівникам. Ця поміч дозволить підприємцям не звільняти людей, сплачувати ЄСВ, або навіть використати гроші на свій особистий розсуд.
Представників малого бізнесу хвилювало багато питань: «Чи не забере потім ці гроші держава? Чи не буде процес узгодження документів занадто складним?», тощо. Саме тому, представник районної адміністрації зазначила, що, нажаль, багато подібних позитивних ініціатив влади не знаходять активної підтримки. Наприклад, участь у програмі, відповідно до якої виділялися кредитні кошти на розвиток бізнесу, теж була дуже слабкою. Тому, одним із головних завдань Наталія Мєуш бачить інформування громади району про існуючи програми підтримки, а також всебічну допомогу в їх реалізації. Зам голови закликала присутніх звертатися із своїми пропозиціями та планами про розвиток підприємництва у селищі і громаді для того, щоб включити їх у Стратегію розвитку Безлюдівської ОТГ, розробку якої вона курирує.

Прямий зв'язок

тел. горячої лінії 067-579-14-51

e-mail: Bogromada@gmail.com

Долучайтесь до нас у